Logo Logo

İŞİNİZİN GELECEĞİ ARAMA SONUÇLARINA BAĞLI OLABİLİR

SEO

SEO (Arama motoru optimizasyonu), işletmelerin müşterileri ile bağlantı kurmasını destekleyen bir hizmettir. Sattığınız ürün ya da hizmetlere ait kelimeler arandığında, ortaya çıkan sıralamada en iyi noktaya gelmenizi hedefleyen pek çok teknik çalışmanın sonucudur. 

Günlük hayatımızda hepimiz, ihtiyacımız olan şeyleri Google ve benzeri arama motorlarında arıyoruz. Hayalini kurduğumuz evi, önümüzdeki ay arkadaş düğününde giyeceğimiz kıyafeti ya da evimizde ihtiyaç duyduğumuz mobilyaları çoğunlukla internet aramaları sonucunda görüp beğeniyoruz.

SEO Nasıl Çalışır?

Arama motorları, algoritmaları sayesinde kayıtlı internet sitelerinden uygun verileri toplayarak dizin oluşturur. Kullanıcı arama motoruna bir kelime girerek arama işlemini başlattığında, dizin incelenerek çeşitli kriterlere göre belirli bir sırıaya konur ve kullanıcının karşısına çıkartılır. 

Bu noktada sıralamayı belirleyen pek çok kriter olduğunu bilmenizde fayda var. Web sitenizin seo tekniklerine göre düzenlenmesi, içeriklerinizin doğru anahtar kelimelere göre yazılmış olması, sitenizin hızı ve buna benzer kriterler, sıralamadaki yeriniz açısından belirleyicidir. Dijital pazarlamanın bel kemiğini oluşturan arama motorları, gelişen ve sürekli genişleyen kullanıcı sayısı nedeniyle kendini sürekli güncelleyen bir ekosistemdir.

SEO ile İşinizi Büyütmek

Hergün, sadece Google arama motorunda; 3.5 milyar arama yapıldığı bilinmektedir. Sizce bu aramaların ne kadarı sizi ve işinizi ilgilendiriyordur? İşletmeler için tanınırlığı artırmak ve müşteri edinmek için geniş imkanlar sunan arama motorları, doğru optimize edilmemiş web sitelerine şans vermezken, her gün gelişen rekabet ortamı nedendiyle rakiplerinizde sürekli  mücadele halindedir. 

Tüm bu bilgilerin ışığında, mevcut web sitenizi inceleyip yapılacakları size sunabilmem için lütfen iletişim formunu kullanınız. 

Dumanı Üstünde
Referanslar
Hemen Gözat